על הקרן

הקרן למיזמים לאומיים הוקמה בשנת 2015 על ידי פילנתרופים ואנשי עסקים ישראליים, כיוזמה עצמאית, במטרה ליצור מרחב השפעה בין- מגזרי בישראל.

הקרן הוקמה מתוך תפיסה של אחריות חברתית במטרה לחולל שינוי בסוגיות ציבוריות ברמה הלאומית, וזאת באמצעות איחוד כוחות ומשאבים של גופים מובילים מהסקטור העסקי והחברתי ובשיתוף פעולה עם גופים ממשלתיים. הקרן הוקמה בליווי ובסיוע 'שיתופים- אסטרטגיות להשפעה חברתית', ארגון המתמחה בניהול תהליכים מורכבים בין-מגזריים.

היוזמה מבוססת על מודל הקיים בעולם ואשר הוכיח את הצלחתו גם בישראל - קולקטיב אימפקט. על פי המודל, המפגש בין המגזרים השונים ושיתופי הפעולה התלת-מגזריים יוצר שילוב יכולות משלימות של הנהגה, מקצועיות ומומחיות תוכן של בעלי תפקידים בתחום הנבחר, והוא בעל יכולת לחולל שינוי מדיד בטווחי זמן קצרים יחסית. תחת מודל זה, הקרן יוזמת, מפתחת ומבצעת פרויקטים לטובת צמצום הפערים הקיימים ברמה הלאומית. 


עוד על הקרן למיזמים לאומיים"מגן חיים"

לאחר סקירה של סוגיות ליבה לאומיות, הוחלט כי היוזמה הראשונה של הקרן תעסוק בצמצום התמותה מזיהומים בבתי החולים בישראל. היוזמה פועלת בשיתוף פעולה תלת מגזרי הכולל את שר ומנכ"ל משרד הבריאות, וכן את הנהלת בתי החולים "שיבא" תל השומר והמרכז הרפואי לגליל נהריה, פילנתרופים ואנשי עסקים בכירים.

על פי דוח מבקר המדינה מ-2013, בישראל נפטרים מדי שנה בין 4,000-6,000 אנשים מזיהומים בבה"ח – כמעט פי 10 מאשר בתאונות דרכים, חללי צה"ל ונפגעי אלימות גם יחד!  כ-40,000 מהמאושפזים במרכזים הרפואיים  (7%-10%) רוכשים זיהום בעת שהותם בו. בשנים האחרונות קיימת עלייה בכמות, בחומרת ובעמידות הזיהומים, כך שהבעיה רק הולכת ומחריפה. עם זאת, לא מדובר בגזרת גורל. ניתן למנוע בין רבע לשלושה רבעים מהזיהומים הנרכשים בבתי החולים, כלומר להציל בין 1,000 ל-4,500 בני אדם.

יעדו של המיזם הוא צמצום של 25%-50% בשיעור הזיהומים בשני בתי החולים שנבחרו ל"פיילוט" - "שיבא" תל השומר והמרכז הרפואי לגליל בנהריה, ויצירת מודל הצלחה מוכח, כפי שנעשה בעולם.


עוד על מיזם "מגן חיים""מגן חיים": הטמעה בבתי חולים

במקביל ליישום הפיילוט של מיזם מגן חיים בשני בתי החולים - שיבא תל השומר והמרכז הרפואי לגליל בנהריה, מתבצעת בימים אלו הטמעה של המיזם במרכזים רפואיים נוספים, כדי להביא לצמצום שיעור הזיהומים ברחבי הארץ . במסגרת המיזם נבנה מדריך הטמעה המיועד לסייע למנהלי בתי החולים והיחידות למניעת זיהומים ביישום התכנית במרכז הרפואי. מינהלת מגן חיים עומדת לרשות בתי החולים אשר מעוניינים בליווי בתהליך.


לערכת הטמעה במרכזים רפואיים


צרו קשר


דברו איתנו

* אנא הקלידו שם
* אנא הקלידו טלפון
* אנא הקלידו מייל
אנא הקלידו פרטים